Baharatlı ve Kaşarlı Patates Tarifi

Oktay Usta Tatlı Tarifleri olarak sizlere kahvaltılık tariflerinden Baharatlı ve Kaşarlı Patates Tarifini anlatacağız. Tarifi bize gönderen Yağmur Hanım’a teşekkür ederiz.

Baharatlı Ve Kaşarlı Patates Malzemeleri
4 Adet Orta Boy Patates
Tuz
Karabiber
Kekik
Kırmızı Biber
Kimyon
Kaşar Peyniri
Baharatlı ve Kaşarlı Patates Tarifi
Patateslerimizin kabuklarını soyalım küp küp doğrayalım. Derin bir kaba küp küp doğranmış patatesleri koyalım. Tuz, Karabiber, Kekik, Kırmızı Biber, Kimyon 1’er tatlı kaşığı olarak hepsinden dökelim karıştıralım. Patateslerin her yeri baharatlarla buluşmalı. Teflon bir tavada az sıvı yağda baharatlı patateslerimizi kızarana kadar kavuralım.

baharatlı-ve-kaşarlı-patates-tarifi
baharatlı-ve-kaşarlı-patates-tarifi

Kaşar peynirini rendeleyelim miktarını kendinize göre ayarlayın patatesler piştik sonra ocağı kapatın rendelenmiş kaşar peynirini dökerek kapağı kapatın sıcaklığıyla erisin. Patatesleri kavururken sıvı yağı çok eklemeyin yağlı olmasın, mutlaka sıcak servis edin kaşar soğumadan. Baharatlı ve kaşarlı patates hazır. Afiyet olsun.

baharatlı ve kaşarlı patatesbaharatlı ve kaşarlı patates nasıl yapılırbaharatlı ve kaşarlı patates tarifikahvaltılık tarifleriresimli baharatlı ve kaşarlı patates tarifiyemek tarifleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir