Basit Tatlı Tarifi 47

Basit Tatlı Tarifi.Bu sıcak yaz günlerinde hemen yapabilceğiniz pudingli yapımı son derece basit bir tatlı. Puding tercihi size kalmış. Öncelikle pudingimizi tencereye alıp üzerine sütünü ilave edip el çırpıcı ile karıştıra karıştıra pudingin dibini tutturmadan iki üç dakika kaynayana kadar pişiriyoruz. Bir kenara alıp kekleri paketinden açıp ortalarından bölüyoruz.
Malzemeler
Bir paket muzlu puding
3.5 su bardagı süt
4 adet eti muzlu pop kek
1 çay bardagı fındık ve badem
Süslemek için pasta süsü ve hindistan cevizi

Oktay Usta Tatlı Tarifleri olarak sizlere tatlı tariflerinden Basit Tatlı Tarifini anlatacağız. Tarifi bize gönderen Sevilay Hanım’a teşekkür ederiz.

Basit Tatlı Tarifi
Bu sıcak yaz günlerinde hemen yapabilceğiniz pudingli yapımı son derece basit bir tatlı. Puding tercihi size kalmış. Öncelikle pudingimizi tencereye alıp üzerine sütünü ilave edip el çırpıcı ile karıştıra karıştıra pudingin dibini tutturmadan iki üç dakika kaynayana kadar pişiriyoruz. Bir kenara alıp kekleri paketinden açıp ortalarından bölüyoruz.

basit-tatlı-tarifi
basit-tatlı-tarifi

Puding soğuyunca servis kasesinin dibine biraz puding koyup kekin yarısını koyup üzerine tekrar puding koyuyoruz. En son üzerine de kalan parçayı koyup fındık ve badem ile süslüyoruz. İstersek hindistan cevizi ve pasta süsü serpip dolapta iyice soguttan sonra servis ediyoruz. Basit tatlı hazır. Afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir