Bayat Ekmekli Köfte Tarifi 56

Bayat Ekmekli Köfte Tarifi Kıymaları yoğurma kabının içine koyup üzerine rendelenmiş soğan ve sarımsağı ekliyoruz maydanozları ince ince doğrayıp kıymanın içine katıyoruz. Diğer tarafta bayatlamış ve kurutulmuş ekmekleri rondo da çekiyoruz. Un haline getirim bunu da yoğurma kabına döküyoruz ve son olarak yumurtayı ve baharatları ekleyip 5 dakika yoğuruyoruz.

07 Mayıs 2013
Köfte Tarifleri
119
Oktay Usta Tatlı Tarifleri olarak sizlere köfte tariflerinden Bayat Ekmekli Köfte Tarifini anlatacağız. Bayat Ekmekli Köfte Tarifini bize gönderen Kadriye Hanım’a teşekkür ederiz.

Bayat Ekmekli Köfte Malzemeleri
1 adet yumurta
1 kilogram kıyma
1 bağ maydanoz
2 adet kuru soğan
2 diş sarımsak
3 dilim kurutulmuş bayat ekmek
1 tatlı kaşığı kimyon
1 tatlı kaşığı pul biber
Bayat Ekmekli Köfte Tarifi
Kıymaları yoğurma kabının içine koyup üzerine rendelenmiş soğan ve sarımsağı ekliyoruz maydanozları ince ince doğrayıp kıymanın içine katıyoruz. Diğer tarafta bayatlamış ve kurutulmuş ekmekleri rondo da çekiyoruz. Un haline getirim bunu da yoğurma kabına döküyoruz ve son olarak yumurtayı ve baharatları ekleyip 5 dakika yoğuruyoruz.

bayat ekmekli köfte tarifi
bayat ekmekli köfte tarifi

Şekillendirip 20 dakika buz dolabında dinlendiriyoruz. Köfteleri kızartmak için geniş bir tavaya 2 su bardağı sıvı yağı koyup kızartıyoruz ve servis yapıyoruz. Bayat ekmekli köfte tarifi hazır. Afiyet olsun.

6 kişilik köfte tarifleribayat ekmekli köftebayat ekmekli köfte nasıl yapılırbayat ekmekli köfte tarifibayat ekmekli köfte tarifi oktay ustabayat ekmekli köfte tarifi resimligurmeköfte tarifleriresimli bayat ekmekli köfte tarifiresimli köfte tarifleriyemek tarifleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir