Kakaolu topkek tarifi

Kakaolu topkek tarifi Oktay usta kakaolu topkek tarifi ile karşınıdayız. Sitemiz her geçen gün daha fazla ziyaretçi almakta ve yazdığımız tarifler gittikçe artan kitlelere ulaşmakta. Dilerseniz topkek tarifine geçelim birlikte.

Gerekli malzemeler listesi
2 adet yumurta
1 bardak toz şeker
2 bardak un
1 bardak sıvıyağ
1 bardak süt
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
3 yemek kaşığı kakao
Çok az miktarda tuz

Kakaolu topkek tarifi

Oktay usta kakaolu topkek tarifi ile karşınıdayız. Sitemiz her geçen gün daha fazla ziyaretçi almakta ve yazdığımız tarifler gittikçe artan kitlelere ulaşmakta. Dilerseniz topkek tarifine geçelim birlikte.

İlk olarak bir kap alıyor ve içine yumurta ile şekeri ekledikten sonra güzelce çırpıyoruz. Sonra bu kaba sıvıyağ, süt ve kakaoyu ilave ederek çırpmaya devam ediyoruz. Son olarak hazırladığımız karışıma vanilya, kavartma tozu, un, tuz ve karbanotlarıda ekliyor karışımımız hamur kıvamına gelince kalıplarımıza yerleştiriyoruz.

Varsa müffin kaplarına yerleştirdikten sonra, önceden yüz altmış derecede ısıttığımız fırında yaklaşık onbeş dakika boyunca tatlımızı pişiriyoruz. Kekimiz için varsa hazırladığımız kremşantiyi de ekleyerek, servis yapabiliriz. Böylelik Oktay usta anlatımı ile kakaolu topkek yapmış olduk, başka tarifte görüşmek üzere.

Afiyet olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir