Oktay usta hasbahçe pastası

hasbahçe pastası

Gerekli malzemeler listesi

3 tane yumurta
2 çay bardağı toz şeker
3 çay bardağı un
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
Çeşitli mevsim meyveleri

Kreması için gerekli malzemeler:
5 çay bardağı süt
8 tatlı kaşığı un
1 tane portakal
2 çay bardağı toz şeker
1 tane yumurta
4 tatlı kaşığı margarin

Krem Şanti için gerekli malzemeler:
1 paket toz şanti
3 çay bardağı süt

Oktay usta hasbahçe pastası

İlk başta bir kap alıyor ve içine yumurta kırarak çırpıyoruz. Sonra iki çay bardağı şekeri ilave ederek, eriyene kadar karıştırıyoruz. Unu, kabartma tozunu, vanilyayı ekleyerek karıştırmaya devam ediyor; pasta kalıbımızı yaladıktan sonra karışımı içine döküyoruz. Yaklaşık yüz seksen derecelik fırında iyice pişiriyoruz.

Bu arada biz pastamızın kremasını yapmaya koyulalım. Tenceremizi ocağa koyduktan sonra içine yumurta, un, süt, toz şekeri alarak karıştırıyoruz. Sonra portakal kabuğu rendesini ekliyor, yeteri kıvama gelince margarin de ekleyerek bir süre karıştırıyoruz. Kremamız pişince soğuması için kenara alıyoruz.

Bu süre içinde kekimizde pişmiş olacaktır. Pasta kekini üç eşit parçaya paralel olarak kesiyor, ilk katının üzerine krema ve kremşantiyi ekliyoruz. Üzerine de mevsim meyvelerini ekledikten sonra ikinci kat keki alıyor ve ona da aynı işlemi uyguluyoruz. Son kat kekimizi de alarak aynı şeyi yapıyor ve pastamızın üzerini süsledikten sonra servis edilmesi için bir süre dinlendiriyoruz.

Afiyet olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir