Oktay usta kadayıf dolması

kadayıf dolması

Gerekli malzemeler listesi

200 gram ceviz
5 çay bardağı toz şeker
1/2 kilogram burma kadayıf
4 tane yumurta
5 çay bardağı su
1/2 tane limon
2 çay bardağı süt
3 çay bardağı sıvıyağ
200 gram kaymak

Oktay usta kadayıf dolması

-sponsorlu bağlantılar-
İlk olarak burma kadayıfımızdan avcumuzun içi kadar parçalar alıyor ve içerisine bir miktar ceviz yerleştirdikten sonra resimdeki gibi sarma şekline getiriyoruz. Küçük bir karıştırma kabına iki çay bardağı süt ile dört tane yumurtamızı alıp karıştırmaya başlıyoruz.

Şimdi bir tavayı ocağa koyuyor ve içerisine üç çay bardağı sıvıyağ alıp kızarttıktan sonra kadayıflarımızı önce sütlü yumurta karışımına batırıp yediriyor ve kızdırığımız sıvıyağ ile de tavaya alarak tatlımızı kızartıyoruz.

Son olarak kadayıfımızın şerbetini yapalım. Bunun için tenceremizi ocağa koyuyor ve beş çay bardağı su ile beş çay bardağı toz şekeri alıp pişiriyor, pişmeye yakın yarım limonun suyunu sıkarak kaynatıp tencereyi bir kenara alıyoruz. Kadayıflarımız sıcak halde iken ılımış şerbete batırıp servis tabaklarına alabiliriz.

Afiyet olsun Etiket: kadayıf dolması nasıl yapılır, kadayıf dolması oktay usta, kadayıf dolması yapılışı, kadayıf dolmasının yapılışı, oktay usta kadayıf dolması fırında, oktay usta kadayıf dolması izle, oktay usta kadayıf dolması nasıl yapılır, oktay usta kadayıf dolması tatlısı, oktay usta kadayıf dolması video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir