Oktay usta kolay kazandibi tarifi

Malzemeler

1.5 litre süt
18 yemek kaşığı şeker
3 yemek kaşığı un
3 yemek kaşığı nişasta
1 yemek kaşığı margarin

Oktay usta kolay kazandibi tarifi

Evet değerli takipçilerimiz şimdiki tarifimiz sütlü tatlılardan kazandibi tatlısı olacaktır. Sitemiz hergün güncellenmekte ve içeriği gün geçtikçe çoğalmaktadır. Her bir tarifi kendine özgü ve orjinal Oktay usta anlatımı ile sizlere sunuyoruz ve daha nice tatlı tariflerini sitemize ekleyeceğiz. Facebook sayfamızı beğenir ya da Twitter adresimizi takip ederseniz kolayca yeni eklenen tariflere ulaşabilirsiniz. Sağ yan kutucuklarda adreslerimiz yazmaktadır. Şimdi tarifimize geçelim.

Öncelikle tenceremizi ocağa alıyor ve sütü ekliyoruz. Daha sonra ise yağ hariç diğer malzemelerimizi koyuyoruz. Harlı ateşte tatlımızı karıştırarak muhallebi kıvamına getiriyoruz. Kazandibini iyice pişirdikten sonra ateşten alıyor ve kaşık ya da mikser yardımı ile margarini de ilave ettikten sonra on dakika boyunca karıştırıyoruz.

Şimdi ise derin bir tavayı ateşe koyuyor ve üç yemek kaşığı şeker ilave ederek, şekerleri yakıyoruz. Ocaktan aldığımız pişmiş muhallebi kıvamındaki karışımı, yaktığımız şekere döküyoruz. Bir süre tatlımızın soğumasını bekledikten sonra, ters çevirerek başka bir kaba alıyoruz. Kazandibi hazır! Şimdi dilediğimiz şekilde dilimleyerek servis tabaklarına alabilir ve yiyebiliriz.

Afiyet olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir