Oktay usta kolay mozaik pasta tarifi

Mozaik pasta tarifi – resimli

Malzemeler

500 gr bisküvi
4 çorba kaşığı kako
125 gram margarin
1 su bardağı süt

Oktay usta kolay mozaik pasta tarifi

Değerli blog takipçilerimiz, bugün sizlerle gene başka bir tatlı tarifi için birlikte olacağız. Pasta tariflerinden olan bu tatlımızın ismi mozaik pasta. Oktay ustanın anlatımı ile bu tatlıyı en kolay nasıl yapabilirsiniz onu öğreneceğiz. İnternetteki verileri tarayarak mozaik pasta tarifi ile ilgili tüm herşeyden belli bir kritere göre bilgi derledik ve Oktay usta‘nın anlatımı ile sizlere sunuyoruz.

Şimdi tarifimize geçebiliriz artık. Öncelikle bir kap alıyoruz ve bisküvilerimizi bu kabın içine kırarak tatlımızı yapmaya başlıyoruz. Bir tava alıyor ve tereyağını içine atarak erimesini sağlıyoruz. Sonra erittiğimiz yağın içine kakao ve sütü ilave edip, karıştırıyoruz. Şimdi başta kırdığımız bisküvileri bu karışıma ilave ediyoruz. Bu şekilde tüm malzemelerimizden bir harç elde etmemiz gerekiyor.

Şeffaf folyomuzu masanın üzerinde düz bir alana yayıp, elde ettiğimiz hamuru üzerine yayıyoruz. Daha sonra mozaik pastamıza elimizle dilediğimiz şekli veriyoruz. Yaklaşık 3 saat civarı buzdolabında soğumaya bıraktığımız tatlımızı dolaptan çıkardıktan sonra hindistan cevizi ile süsleyebiliriz. Artık pastamız hazır. Şimdi servis tabaklarına istenilen boyutta dilediğimiz pastayı servis edebiliriz.

Afiyet olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir