Oktay usta makarna salatası tarifi

Oktay Usta Tatlı Tarifleri olarak bu tarifimizde sizlere makarna salatası tarifini anlatacağız. Tarifi bize gönderen Gülşah Hanım’a teşekkür ederiz.

Makarna Salatası Malzemeleri
Yarım paket düdük makarna
1 konserve garnitür
Yarım bağ dere otu
3 yemek kaşığı mayonez
1 büyük su bardağı yogurt
2 diş sarımsak
5 adet kornişon turşu
Makarna Salatası Tarifi
Yarım paket makarna, tuz ve bir yemek sıvı yağ ilave edilmiş kaynamış suya atılarak haşlanır, makarnalar haşlanırken çok yumuşamamalı, biraz diri olmalı ki salatamız daha lezzetli olsun ve fresh görünsün. Makarnalar haşlanırken garnitürümüz süzülüp hazırlamalı, içine konişonlarımız doğranmalı. Yoğurdumuza sarımsak ve mayonez ilave edilip iyice karıştırılmalı ve bu karışımın içine ince ince kıydığımız dere otumuz eklenmeli.

makarna salatası tarifi
makarna salatası tarifi

Haşlanan makarnalar sudan geçirildikten sonra yoğurt karışımımız makarnalara eklenip iyice karıştırılır, en son garnitürümüzü ilave edip karıştırmalıyız ki malzemeler ezilmesin. Karıştırdıktan sonra makarna salatası hazır. Afiyet olsun.

**************

Oktay Usta Tatlı Tarifleri olarak sizlere salata tariflerinden Makarna salatası tarifini anlatacağız. Tarifi bize gönderen Nilgün Hanım’a teşekkür ederiz.

Makarna Salatası Malzemeleri
Yarım paket makarna
1 kavanoz hazır garnitür
1 kutu haşlanmış mısır
1 kase yoğurt
5-6 kaşık mayonez
2-3 diş sarımsak
Makarna Salatası Tarifi
Makarnayı tuzlu suda haşlayıp süzdürün soğumaya bırakın. Garnitür ve mısırı açıp suyunu süzün. Geniş bir kasede yoğurt, mayonez ve dövülmüş sarmısağı karıştırın.

makarna-salatası-tarifi
makarna-salatası-tarifi

Soğumuş makarnayı, garnitür ve mısırı ilave edip iyice karıştırın. Tuzunu katıp servis edin. Makarna salatası hazır. Afiyet olsun.

4 kişilik salata tariflerigurmemakarna salatasımakarna salatası nasıl yapılırmakarna salatası oktay ustamakarna salatası tarifimakarna salatası tarifi resimlinefis makarna salatasıresimli makarna salatası tarifiresimli salata tarifleriresimli yemek tariflerisalata tarifleriyemek tarifleri

******************

Makarna salatası hafif ve pratik tariflerden birisi. Sizler de yoğurtlu makarna salatası yapmayı düşünüyorsanız aşağıdaki makarna salatası tarifimizi uygulayabilirsiniz.

Makarna Salatası Malzemeleri
Yarım paket makarna
1 yemek kaşığı sıvı yağ
1 adet konserve garnitür (300 gram)
2 su bardağı yoğurt
2 yemek kaşığı mayonez
2.5 su bardağı sıcak su
10-15 dal maydanoz
1 yemek kaşığı tuz
2 diş sarımsak
Makarna Salatası Tarifi
2.5 su bardağı sıcak suyu makarna salatasını yapacağınız tencereye alın, 1 yemek kaşığı tuzu ekleyin. Ocağın altını yakın. Su kaynayınca 1 yemek kaşığı sıvı yağ ekleyip makarnaları içerisine atın ve karıştırın. Bu arada siz de diğer malzemeleri hazırlayın.

makarna salatası yapılışı
makarna salatası yapılışı

Sarımsakları ezin. Yoğurt ve mayonez karışımına ezdiğiniz sarımsakları da ekleyip iyice karıştırın. Maydanozları ince ince doğrayın.

makarna salatası yapımı
makarna salatası yapımı

Makarnalar pişince üzerine 1 su bardağı soğuk su ekleyin. 1-2 kez karıştırıp makarnanızı süzün. Makarnayı salatanızı hazırlayacağınız geniş bir kaba alın.

makarna salatası tarifi
makarna salatası tarifi

Üzerine yoğurt karışımını ve konserve garnitürü ekleyin. İyice harmanlayarak karıştırın. Ardından makarna salatasını servis yapacağınız tabaklara alın. Üzerine ince ince doğradığınız maydanozları serpin ve servis yapın. Makarna salatası hazır. Afiyet olsun.

******************

Oktay Usta Tatlı Tarifleri olarak sizlere salata tariflerinden Makarna Salatası Tarifini anlatacağız. Tarifi bize gönderen Ebru Hanım’a teşekkür ederiz.

Makarna Salatası Tarifi
Garnitürü kendiniz hazırlamak isterseniz doğranmış havuç ve patatesi suda haşlayın daha sonra üzerine bezelyeyi’de ekleyip haşlamaya devam edin. Bütün malzemeler yumuşadıktan sonra garnitürü süzüp soğuması için bekletin. Daha sonra makarnaları haşlayıp süzün ve soğumasını bekleyin.

makarna salatası tarifi
makarna salatası tarifi

Bir kabın içersin’de yoğurdu, mayonezi, garnitürü, dövülmüş sarımsağı ekleyip karıştırın. İçine sıvı yağ ve makarnaları ekleyip karıştırın. Üzerine tuzu da ekledikten sonra servis edebilirsiniz. Makarna Salatası hazır. Afiyet olsun.

gurmemakarna salatasımakarna salatası nasıl yapılırmakarna salatası oktay ustamakarna salatası tarifimakarna salatası tarifi resimliresimli makarna salatası tarifiresimli salata tariflerisalata tarifleriyemek tarifleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir