Yaş Pasta Keki Nasıl Yapılır?

Yaş pasta keki nasıl yapılır ? Oktay Usta Tatlı Tarifleri olarak tam ölçüleriyle Yaş pasta keki tarifi, yaş pasta keki yapılışı sizler için sitemizde. Oktay usta pandispanya tarifi, pandispanya yapılışı en kolay anlatımı ile burada.

Yaş Pasta Keki Nasıl Yapılır Malzemeleri
4 tane yumurta
1 su bardağı kadar un
1 su bardağı kadar şeker
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
3 yemek kaşığı kadar sıvı yağ
Yaş Pasta Keki Nasıl Yapılır
Yaş pasta keki nasıl yapılır, pandispanya tarifi için ilk olarak yumurtalarımızın sarı ve beyazlarını ayrı kaplara ayırıyoruz.

Pandispanya yapılışı için yumurtaların beyazlarını ayırdığımız kabın içine göz kararı şekerimizin yarısını aktarıyoruz. Mikserle çırpmaya başlıyoruz.

Yaklaşık 10 dakika kadar şekerle yumurta aklarını çırpıyoruz, böylece köpürüp, kabarıp,sonra katı kıvam alıyor kendiliğinden.

Dört adet yumurta sarısının içine de kalan şekeri aktarıp, yine mikserle güzelce çırpıyoruz. Rengi açılıp homojen bir kıvam elde ediyoruz. İçine üç yemek kaşığı kadar sıvı yağı ekleyip, peşinden üç yemek kaşığı kadar kaynar su ekliyoruz içine. Tekrar mikserle çırpıyoruz güzelce.

Yumurta sarılı karışımın içine, unu, vanilyayı, kabartma tozunu bir tel süzgeç kullanarak eleyerek ekliyoruz. Tekrar mikserle güzelce çırpalım bu karışımı iyice.

Yumurta beyazı ile hazırladığımız karışımı, yumurta sarılı unlu karışımın içine bırakıyoruz. Yavaşça yumurta beyazlı karışımı söndürmeden alt üst ediyoruz. Bir spatula kullanarak yavaşça yapalım, asla çırpmıyoruz unutmayın.

Margarin veya tereyağı kullanarak yağladığımız fırın tepsimize bir miktar un serpiyoruz. Un tepsinin tabanının her yanına temas ederse daha iyi olur. Sonra fırın tepsimizin tabanını aliminyum folyo ile sarıyoruz.

Hazırladığımız pandispanya tarifi hamurunu fırın tepsimize aktarıp, tepsiyi bir iki kez tezgaha hafifçe vuruyoruz ki, hamur yerleşsin.

Yaş pasta keki nasıl hazırlanır, oktay usta pandispanya tarifi bitmek üzere. Önceden ısıtılmış 170 derecelik fırında yaklaşık 25 dakika kadar pişiriyoruz. Pişince, fırın telinde yaklaşık 10 dk. kadar soğumaya bırakıyoruz. Sonra pandispanya tarifi tezgaha alınır.

yaş pasta keki nasıl yapılır
yaş pasta keki nasıl yapılır

Oktay usta yaş pasta keki tarifi bu kadardır. Pandispanya tarifi kekimizi eğer bölecekseniz, tırtıklı bir bıçak kullanarak kesmenizi öneririz. Üzerini istediğiniz gibi kaplayarak her türlü yaş pasta tarifinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Oktay usta pandispanya tarifi bu kadar. Yaş pasta keki yapılışını beğendiğinizi umarız. Oktay usta pandispanya yapılışı afiyet olsun. Vanilyalı yaş pasta yapmayı düşünüyorsanız tarifimize mutlaka göz atın :

vanilyalı pasta tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir