Yemek tarifleri sitesi

Bugün sizlere bir yemek tarifleri sitesi tanıtacağım. Oldukça güzel bir tasarıma ve kolay anlaşılır anlatıma sahip olan sitede birçok konuda tarif bulmak mümkün. Kek tariflerinden, pasta tariflerine; makarna tariflerinden sebze yemekleri tariflerine kadar otuz kadar başlıkta, yüzlerce yemek tarifi özgün bir yazım ile sunulmuş. Ayrıca görsel açıdan göz yormayan ve estetik bir tasarıma sahip olduğu için yazılan makaleleri okurken zorluk çekmeyeceğinizi düşünüyorum.

Sitenin beni en cezbeden taraflarından biri tasarımı oldu aslında. Çünkü yemek tarifleri alanında böyle hoş şekilde tasarlanmış siteler görmek pek mümkün değil malesef. Aslında siteye girince marka olabilecek bir yapıya sahip olduğu hemen göze çarpıyor. Oradan buradan araklanmış tarifler yerine, emek verilerek hazırlanmış özgün yazılar bulmak, sitenin marka olabilmesi ve kullanıcıların güvenini kazanması açısından fazlaca emek harcanmış izlenimi veriyor. Hem bloğumda böyle bir siteyi seçmenin de, bir sebebi olmalı değil mi?

Özellikle bayanlar ve öğrenciler için yemek yapmak, internetin getirdiği bilgiye kolay ulaşım yolu sayesinde gün geçtikçe basit bir hal alıyor. Fakat aynı gelişim; fazlası ile çöp site tabir edilen gereksiz, birbirisinin aynı ve kullanıcının aradığı sonuçtan uzak sayfaların oluşmasına da sebep oluyor. Alanında markalaşacağını düşündüğüm www.tariflerin.net websitesi, bu gereksiz bilgi yığını sayfalardan oldukça farklı. Zaten siteyi gezmeye başladıkça ve tarifler arasında geçiş yaptıkça ne kadar haklı olduğumu göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir