Yemek Yapmak için Çok Vakit Harcamak İstemeyenler Müjde!

Mutfakta çok vakit kaybetmeyi istemeyip çok hızlı ve çok lezzetli yemek yapmak isteyen kişilere kolaylık olsun diye bu siteyi açtım. Sizleri ince detaylarda boğmadan nasıl çok pratik bir şekilde yemek yapabileceğinizi göstereceğim.

Elimizdeki malzemeleri kullanarak en güzel yemekleri yapabileceğimizi göreceğiz. Yemek yapmak bir sanattır ancak aynı zamanda zeka ister. Herkes yemek yapar ama lezzetli yemeği herkes yapamaz.

 

Herkes, özellikle her kadın yemek pişirir, yemek yapmasını bilir. iyi ya da kötü… Ama iyi yemek pişirmek muhakkak ki bilgi ve tecrübe ister. İşte bu site, evde kadına düşen bu görevin en iyi şekilde yapılmasına yardımcı olmak amacıyla ve yılların tecrübesine dayanılarak hazırlanmıştır. Evinin kadını, mutfağa girecek kadın için bu kitap çok yararlı bir rehber, çok iyi bir yardımcı olacaktır. Ama şüphesiz, kadın da, kendi zevkinden, kendi görenek ve görüşünden bir şeyleri bu sitedeki temel bilgilere ilave edecek , ilave etmesini bilecektir.

Sitemizde gramın yanında çay kaşığı, çorba kaşığı, kahve fincanı, çay bardağı, su bardağı gibi ölçüler de kullanılmıştır. Sitemizde tarifleri yer alan yemeklerle ilgili küçük bir noktayı da ayrıca açıklamak istiyoruz.
Bilindiği gibi, günümüzde alafranga yemek yapmak hem bir parça lükstür, hem de zaman alan bir iştir. Bu durum göz önüne alınarak sitemizde alaturka yemeklere daha çok önem verilmiştir. Ancak, bazı davetlerin özelliği dikkate alınarak alafranga yemeklere de yer ayrılmıştır.

Kadının mutfaktaki ihtiyaçları da düşünülerek etler, sebzeler, vitaminler, aile ve sağlık, perhiz yemekleri gibi konulara da yer verilmiştir.

Her kadının yemek pişirmeyi bilmesinin yanı sıra yemek ve davet kurallarını bilmesi de günümüzde önemli bir sorun olmaktadır. Bu bakımdan sitemiz en modern kuralları da ele alarak kadına bu anlamda da yardımcı olmaya çalışmıştır. Okudukça, sitemizi karıştırdıkça görecek ve anlayacaksınız. Ben ellimden geleni yaptım. Siz de zevkinizi katarak başarıya ulaşın! Afiyet olsun!

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir